Akcija je bila v soboto, 13.10.2012 na treh različnih lokacijah v mestni občini Kranj pod pokroviteljstvom OZ RK Kranj(pri mestnem vodnjaku Kranj,  Qlandija Kranj in Domača vas Primskovo).

Zbirali smo prispevke za šolska kosila otrok iz šibkejših družin, ki ne zmorejo več plačevanja položnic za kosila svojih otrok. Naša šola je bila na lokaciji v Domači vasi, na Primskovem, kjer smo se  tudi predstavili.

Pri izbirnem predmetu Načini prehranjevanja so učenci spekli  krhke flancate in jih brezplačno razdelili med obiskovalce Domače vasi. Krožkarji RK OŠ Simona Jenka Kranj pa so zbirali prispevke za kosila.

Na stojnici smo tudi prodajali  umetniške izdelke naših učencev in bili uspešni pri prodaji. Denar smo posredovali našemu Šolskemu skladu.

Denarne prispevke , ki smo jih zbrali v Domači vasi , smo posredovali OZ RK KRANJ, ki bo razdelil denarna sredstva  otrokom , ki so pomoči potrebni ( za plačilo šolskih kosil).

Vsem učencem in staršem, ki so sodelovali v tej humanitarni akciji, se iskreno zahvaljujem.

Opravili ste dobro delo in pomagali nekomu, ki to res potrebuje.

Taka dejanja nas  notranje bogatijo.

In še nekaj utrinkov z akcije……