Poročilo – šolsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje.

TEKMOVANJE V ZNANJU SLOVENŠČINE
ZA CANKARJEVO PRIZNANJE

1. 12. 2016 je potekalo šolsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje, ki se ga je na predmetni stopnji udeležilo 84 učencev. Bronasto priznanje je osvojilo:

9 učencev iz 6. razredov (Ajda Mali, Hojka Žula, Neža Zupan, Hana Kocić, Manca Omersa, Toni Kišek, Čarna Jenko, Lana Lapajne in Marlenka Zore Pokorn),

7 učencev iz 7. razredov (Marija Rafaela Brankovič, Vito Kočevar Polak, Maša Markun, Nina Košnik, Nika Kutnjak, Trina Ogrizek in Glorija Sušnik),

8 učencev iz 8. razredov (Benjamin Bajd, Gaja Bumbar, Tia Vita Ćurčić, Ajda Likar, Klara Brence, Aida Kocić, Mark Gazvoda in Živa Zupan) in

7 učencev iz 9. razredov (Lovro Šarabon, Ana Kveder, Petja Zala Šorli, Taja Dagarin, Jaša Florjančič, Eva Grašič in Vito Krajnik).

Prvi štirje učenci iz 8. in 9. razredov so se uvrstili na območno tekmovanje, ki je bilo 25. 1. 2017 na OŠ Franceta Prešerna. Srebrno priznanje so osvojili: Tia Vita Čurčić iz 8. b, Benjamin Bajd iz 8. b, Taja Dagarin iz 9. a, Lovro Šarabon iz 9. b, Petja Zala Šorli iz 9. b in Ana Kveder iz 9. č.

Učenci Tia Vita Ćurčić, Taja Dagarin in Lovro Šarabon so se uvrstili na državno tekmovanje, ki je bilo 11. 3. na OŠ Spodnja Šiška. Vsi trije so osvojili zlato priznanje.

Vsem prejemnikom priznanj, še posebej Tii Viti, Taji in Lovru iskreno čestitamo!

Aktiv slovenščine