Ob toplejših dnevih je začelo v šolo s kolesom prihajati vedno več učencev. Kolesarjenje je zdrav, okolju prijazen in poceni način prevoza. Vendar pa opažamo, da precej učencev pri vožnji NE uporablja zaščitne čelade. Prav tako kot pešci pa so tudi kolesarji med najbolj ogroženimi skupinami v cestnem prometu. Med njimi najbolj izstopajo starejši nad 65 let ter otroci do 15. leta.

Kolesarska čelada je nepogrešljiv del opreme vsakega kolesarja. Ni modna muha ali zaščita, ki je namenjena le športnikom. Vsak trk ali padec s kolesom lahko povzroči poškodbe glave, ki puščajo trajne posledice.
Zato za vsakega kolesarja velja, da “Bistro glavo varuje čelada”.

Državni zbor je sprejel spremembo zakonov o motornih vozilih in o pravilih cestnega prometa. Med drugim tako velja, da morajo otroci do 18. leta na kolesu obvezno nositi čelado.

Neupoštevanje tega predpisa se kaznuje z globo 120 €.

Učenci, ki prihajajo v šolo s kolesom, naj upoštevajo pravila  varne vožnje in uporabljajo kolesarsko čelado.

Starše prosimo, da vztrajate, da vaš otrok vedno, kadar se vozi s kolesom, nosi zaščitno čelado. Preprečimo poškodbe naših otrok in jih naučimo pravilnega samozaščitnega ravnanja v cestnem prometu.