Select Page

V sredo, 29. 3. 2017, je v Šenčurju potekalo področno prvenstvo v športnem plezanju.

V sredo, 29. 3. 2017, je v Šenčurju potekalo področno prvenstvo (zahodne regije) v športnem plezanju za najmlajše, mlajše in starejše dečke in deklice. V kategoriji najmlajših sta Matija Uranič in Nara Zelnik dosegla 25. oziroma 30. mesto. V kategoriji mlajših deklic je Neža Uranič dosegla 17. mesto, Neža Hribernik Polajnar pa 29. mesto. Pri mlajših dečkih je Maks Bevk dosegel 12. mesto, Luka Krnič pa 21. mesto. V kategoriji starejših deklic pa so učenke naše šole osvojile naslednja mesta: 10. mesto (Brina Đerković), 14. mesto (Hana Ekar Grlj), 17. mesto (Ajda Žagar), 19. mesto (Anja Merlak) in 22. mesto (Zoja Jenko) in dosegle zelo dober ekipni rezultat.

V kategoriji starejših dečkov brez licence je pet tekmovalcev doseglo vrh. Med njimi je bil tudi Luka Uranič (5. mesto). Jakob Istenič je dosegel 21. mesto, Vid Košiček pa 30. mesto. Ekipno so se odrezali odlično, saj je bilo v vsaki kategoriji preko 40 udeležencev. Na državno finalno tekmovanje se je v vsaki kategoriji uvrstilo prvih 15 tekmovalcev. Vsem sodelujočim učencem čestitamo za uspešno plezanje v steni, Brini, Hani, Maksu in Luku pa želimo čimboljšo uvrstitev na državnem tekmovanju.