Več let smo na šoli zbirali plastične zamaške in z njimi pomagali društvoma Vesele nogice in Never give up, pa tudi nekaterim posameznikom pri nakupu pripomočkov za izboljšanje življenja ob bolezni ali po poškodbah.

Koroško podjetje MIP Reciklaža, ki je odkupovalo zbrane zamaške, je objavilo, da zaradi spremembe tehnologije predelava plastičnih zamaškov ne bo več potekala, s tem pa bo ugasnila tudi dobrodelna dejavnost.

Akcija se zaključuje s koncem letošnjega šolskega leta, ko bodo sprejeli zadnje zamaške. Poskrbeli bomo, da že zbrani zamaški še pridejo v predelavo. Z novim šolskim letom pa zbiranje tako tudi na naši šoli preneha.

Iskrena zahvala vsem učencem, staršem, delavcem šole in krajanom, ki ste v teh letih polnili naše “zamaškožere”.

šolska skupnost