Šolska folklorna skupina je v tem šolskem letu, kljub zimski prekinitvi, delovala s polno paro.

Naučili smo se veliko ljudskih plesov kot so zibenšrit, sotiš, mlinček, židana marela in križpolka; pa ljudskih pesmi in plesnih igric, na primer Žeml’e rogl’e in Šivam šivam kovtrčke.

Iz vsega naučenega smo sestavili 3 odrske postavitve:

• Le v šolo nikar (kako so nekoč kaznovali poredne učence)
  • Strašilo (kako pregnati ptičke iz vrta in ponagajati prijatelju)
  • Na klinčku visi kiklca (kako je, ko mestno dekle pride na deželo).

Spoznavali smo ljudska zvočila in zagodli v “mačji muziki”, si ponagajali z izštevankami:

Kmečko dekle, kmečki fant, nos’ta zdej gosposki gvant.

Nos’ta ga iz take robe, kokr so ta sive gobe,

k pod hrastom rastejo, jih še ovce ne jedo!

Leto smo zaključili z dvema nastopoma: na šolski reviji pevskih zborov in z zaključnim nastopom v Domu starejših občanov v Preddvoru, kjer so nas toplo sprejeli in z nami zapeli 🙂

Tik pred počitnicami so noše že oprane in v garderobi čakajo na novo šolsko leto, ko ste učenci vabljeni, da se z nami zavrtite in zapojete!

v Domu starejših občanov Preddvor so nam prijazno odstopili fotografijo našega nastopa