ŠPORTNI DAN ZA 7.RAZREDE

SMER:            LJUBELJ-ZELENICA-LJUBELJ

DATUM:         Matična šola 7.a, 7.b, 7.c  TOREK, 6.10.2020

Center            7.č, 7.d, 7.e   SREDA, 7.10.2020

CENA:            4,90€/učenca – prevoz (cena je okvirna)

SPREMLJEVALCI:

MATIČNA ŠOLA: 2 x 51 sedežni avtobus

1.AVTOBUS          7.a, 7.b dekleta (13)  (40 uč.)  Godnič, Pirc Andrej, Švabič,

2.AVTOBUS          7.c, 7.b fantje (11)     (38 uč.)    Jazbec, Kukovič, Novak

CENTER:                 2x 51 sedežni avtobus

1.AVTOBUS           7.č, 7.d  (41uč.)  Kukovič, Godnič ,Pirc Andrej

2.AVTOBUS           7.e  (23 uč.)   Jazbec Avguštin

NAVODILA ZA UČENCE IN SPREMLJEVALCE

ZBOR za vse učence je ob 8.00 pred ustrezno šolo, ODHOD 8.15, POVRATEK ob 12.00 z Ljubelja, PRIHOD v Kranj 12.45.

Dežurni učenci za svoj razred prevzamejo malico pred kuhinjo in jo odložijo v prtljažnik avtobusa.

Učenci potrebujejo za pohod ustrezno obutev, to so pohodni čevlji čez gležnje z narebreno gumo na podplatih, za željene so pohodne palice. Oblečeni naj bodo v športno pohodno obleko, plastno, toplo vetrovko, rokavice, kapo in šal. S seboj naj imajo nahrbtnik, v katerem naj bo šolska malica, nekaj ne sladke pijače, po potrebi osebna prehrana, tudi rezervna majica. Koča na Zelenici ne bo odprta.

CILJI ŠPORTNEGA DNE

• Seznaniti z vsebinami, katere so nadgradnja pouka športa (pohodništvo in planinstvo)
  • Seznaniti z osnovnimi načeli hoje v hribe (obleka, obutev, primerni tempo hoje, prehrana, obnašanje)
  • Vzgajati v smislu primernega odnosa do narave