V tednu od 12. do 16. novembra bo potekalo Šolsko tekmovanje Bober.

Šolsko tekmovanje bo potekalo od 12. do 16. novembra 2018.

Tekmovanje je namenjeno učencem in dijakom, ki jih zanimajo različne teme s področja računalništva oz. informatike. Ker ne zahteva posebnega predznanja, se ga lahko udeležijo vsi učenci, tudi tisti, ki v svojem izobraževanju še niso imeli predmetov s področja računalništva.

Tekmovanje poteka na dveh ravneh.

Šolsko tekmovanje bo potekalo od 12. do 16. novembra 2018 med 7. in 19. uro v terminih, ki jih določi šola sama. Na njem lahko sodelujejo učenci od 2. razreda osnovne šole naprej. Tekmovanja poteka v dvanajstih tekmovalnih kategorijah, določenih glede na razred/letnik, ki ga tekmovalec obiskuje. Učenci od 2. do 5. razreda rešujejo naloge na papir, starejši pa na računalnik prek spletnega tekmovalnega sistema. Najboljši tekmovalci iz vsake šole dobijo bronasta priznanja. Natančni kriteriji so opisani v pravilniku tekmovanja.

Naloge prejšnjih tekmovanj si lahko ogledaš na naslovu.

Za termin tekmovanja se dogovorite z učiteljico Uršo Glastovec ali Lukom Flajnikom (luka.flajnik@osjenka.si).