Select Page

Počastitev spomina na pesnika Simona Jenka v Prešernovem gaju

 

18.10. mineva 150 let od smrti pesnika Simona Jenka, po katerem je dobila naša šola ime. Tudi letos smo se odzvali vabilu Zavoda za turizem Kranj, saj so naše učence povabili, da sodelujejo s svojimi pesmimi na literarnem natečaju.

Pesmi Melite Brvar, Hane Srakar in Hojke Žula so bile izbrane za recital ob Jenkovem spomeniku. V petek dopoldan so tako učenke nastopile skupaj s še z nekaterimi dijaki Prešernove gimnazije in Gimnazije Kranj pred množico učencev iz Semiča, pesniki – nominiranci za Jenkovo nagrado in drugimi. Za glasbeno spremljavo dogodka so poskrbeli Jurij Oštir, Liza Erjavc in Ema Hostar, tudi učenci naše šole.

Prireditev je potekala v prijetnem vzdušju, naši učenci so odlično nastopili, pesmi pa bodo objavljene tudi v publikaciji Kranjske vaje.

 

Andreja Molan